Vyhrážanie nemá s láskou nič spoločné

Autor: Lenka Pitoňáková | 16.7.2013 o 14:57 | (upravené 16.7.2013 o 23:35) Karma článku: 9,89 | Prečítané:  823x

Kedysi dávno v televízii vysielali skutočný príbeh o psychicky týranej žene. V súvislosti s jej príbehom vtedy medzi nami odznelo niekoľko názorov. Nechýbali vety ako: „Ako ho môže milovať, keď jej tak veľmi ubližuje?", „Prečo od neho neodišla?" alebo „Určite by som nikomu nedovolila, aby sa ku mne takto správal". V skratke, všetky sme tvrdili, že by sa nám niečo také nemohlo stať ... nasledujúce roky nás však naučili čosi iné.

Po roku sme sa konečne znova stretli. Tichá pizzeria v meste akoby zrazu ožila, všade sa ozýval smiech a veľa sa toho v ten večer povedalo - o začínajúcom lete, o škole, o práci a hlavne o láske. (Ako keď sa po dlhom čase stretne veľa dievčat, veď viete.) Spomínali sme na spoločné chvíle a všetko pekné, čo sme spolu zažili. Smiala si sa s nami, no vždy, keď zazvonil mobil, zosmutneli ti oči.

Nikdy si veľmi nehovorila o tom, čo ťa trápi. Niečo sme tušili, znelo to skôr ako malé nedorozumenia (tie sa vyskytnú v každom vzťahu), no v ten večer nás veľmi prekvapilo, keď sa niektoré udalosti zrazu dostali na povrch. Slová „Buď okamžite prídeš, alebo už chodiť nikdy nemusíš." ... to neznie ako vyznanie lásky. Rovnako niekto, kto skutočne miluje, ťa nikdy nebude nútiť aby si aj proti svojej vôli urobila to, čo chce on, lebo inak „sa môžeš rovno odsťahovať".

Láska vie byť veľmi komplikovaná, keď sa jej zachce, a neraz nás jej hľadanie stojí veľa sĺz. Ak ťa však nejaký človek, hoci ho máš nadovšetko rada, privádza takmer denne a úplne vedome k slzám, nazýva sa to skôr manipuláciou alebo v tomto prípade aj vyhrážaním. Taký vzťah už určite nemá s láskou nič spoločné.

Tiež mi chvíľu trvalo, kým som pochopila, že to, čo som v minulosti považovala za lásku bol obyčajný nátlak. Našla sa však osoba, ktorá mi včas otvorila oči a za to som jej veľmi vďačná. Preto ti chcem povedať, že ťa máme veľmi radi a ťažko sa pozerá na to, keď si smutná a plačeš. Človek, ktorý skrýva tzv. lásku za takéto správanie si ťa jednoducho nezaslúži.

Už sme o čosi múdrejšie. A hoci stále nerozumieme tomu „ako ho môže milovať, keď jej tak veľmi ubližuje" a „prečo od neho neodišla", už aspoň vieme, že je zbytočné hovoriť „nám sa to nikdy nemôže stať". Lebo môže.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?