Aj počítačový systém si žiada jarné upratovanie

Autor: Lenka Pitoňáková | 10.4.2013 o 16:17 | Karma článku: 6,62 | Prečítané:  705x

Nič nepoteší viac, ako keď vás ráno zobudí telefonát od mobilného operátora. Pani v telefóne sa vám pokúša vysvetliť, aké veľké výhody budete mať, ak si k nim prenesiete svoje číslo. Možno vám v prvej chvíli nie je jasné, čo od vás chcú, keďže ste už viac ako rok ich zákazníkom. Možno sa vám to celé vlastne iba sníva, alebo (čo je pravdepodobnejšie) má váš operátor poriadny bordel v systéme.

Iná situácia, tentoraz na pondelkovej prednáške, potvrdila, že nielen mobilný operátor, ale aj vysoká škola má niekde vo svojom elektronickom systéme chybu. Nie je predsa možné, aby učiteľka počas čítania „prezenčky“ každý pondelok hľadala žiačku, ktorá ani nenastúpila do letného semestra a štúdium dávno ukončila. (pozdravujem Táňu )

Investujeme do počítačových systémov, ktoré často namiesto pomoci prinesú ešte viac chaosu. Naivne veríme v ich bezchybnosť a ukladáme do databáz čoraz viac informácií. Ak by však počítačové systémy pracovali tak bezchybne, ako mnohí ľudia veria, nebolo by možné, aby operátor ani netušil, že ste jeho dlhoročným zákazníkom. Alebo aby učiteľka už pol semestra odkazovala žiačke, ktorá na škole dávno neštuduje, že ak sa nezúčastní prednášok, bude mať problém pri skúške.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?