Niekto platí za posilňovňu a iní ...

Autor: Lenka Pitoňáková | 7.2.2013 o 12:30 | Karma článku: 9,83 | Prečítané:  971x

Zobudili sme sa do bieleho rána, teda niekde to tiež nazývajú kalamita, ale ja preferujem pomenovanie biele ráno. Mohlo by to začať ako opis krajiny „Pri pohľade z okna ...", lenže strešné okno pod hrubou vrstvou snehu len ťažko otvoríte. Vtedy netreba dlho rozmýšľať a radšej zobrať lopatu.

Ľudia majú niekedy pocit, že sú múdrejší ako príroda. Neraz sa snažíme dokázať, že ľudský výtvor je lepší ako to, čo nám bolo ponúknuté. Je hlúpe súperiť s prírodou a predsa to robíme. Naivne si myslíme, že to, čo umelo vytvorí človek môže mať porovnateľnú kvalitu ako výtvor prírody. Výborným príkladom je pohľad do skleníka plného červených paradajok. Sú trošku menšie ako tzv. BIO paradajky ponúkané v obchode, ale veľkou výhodou je ich skutočná paradajková chuť.

Iným príkladom môže byť 100%-tne prírodné tabletky proti chrípke ponúkané v reklame. Neviem ako vy, ale ja som tabletky nikdy na strome rásť nevidela a teda ma nik nepresvedčí, že sú úplne prírodné. Proti prechladnutiu sa mi veľmi osvedčil bylinkový čaj - opäť nie výtvor človeka ale prírody.

Tak isto si môžeme zakúpiť skvelý najnovší televízor (či už 3D, HD ... inéD). Ani najlepšie spracovaný dokument, ktorý budeme sledovať v najnovšom televízore nedokáže nahradiť prechádzku v lese, či hodiny strávené kráčaním do kopca a následne chvíľu, keď máte z jeho vrcholu neopakovateľný pohľad na široké okolie.

Začala som snehom, snehom aj skončím. Odpratávať ho spred domu niekoľkokrát do týždňa dá zabrať. Pohyb je pre človeka prirodzený a príroda ho ponúka napríklad aj vo forme odpratávania snehu. Lenže ľudia si často namiesto lopaty radšej vyberú drahú posilňovňu v meste. Všetko nám je ponúknuté, je len na nás, čo si vyberieme. Musím však povedať, že platiť za niečo, čo príroda ponúka zadarmo a často dokonca v lepšej kvalite, je podľa mňa hlúposť.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?