Nástrahy

Autor: Lenka Pitoňáková | 30.1.2013 o 22:22 | Karma článku: 6,99 | Prečítané:  327x

O nástrahách vo svete sa toho už veľa napísalo aj povedalo. Číhajú doma, na ulici, v obchode, na dovolenke, na internete ... jedným slovom všade. Svet, kde sa čoraz viac klame a kradne nás učí nikomu neveriť. Je pravda, že táto doba si vyžaduje množstvo ostražitosti, ale veľa dobrých ľudí som spoznala práve vo chvíľach, keď som dala prednosť dôvere.

Hovorí sa, že internet je plný klamárov. Myslím, že toto je jedna z mála vecí, ktoré ešte štatistický úrad neskúmal. Táto informácia sa nedá jednoznačne odmerať a teda ani potvrdiť či vyvrátiť. Dosť však pochybujem o tom, že väčšina z nás - bežných ľudí, zapína počítač s myšlienkou „dnes idem niekoho oklamať". Existenciu takto zmýšľajúcich ľudí však nebudem ani popierať, pár sa ich nájde (ale určite netvoria väčšinu).

Hoci je internet podľa prvotného opisu zlé a veľmi falošné miesto, mala som možnosť stretnúť tu niekoľko veľmi zaujímavých a príjemných ľudí. Takých, s ktorými mám veľa spoločných tém na rozhovor. Takých, ktorí ma inšpirovali, či už svojim osudom alebo názormi na život. Dlho som verila tomu, že vzťah, ktorý sa nadviaže cez internet nemôže byť rovnako pevný a dlhotrvajúci ako ten nadviazaný v realite. Nie vlastná skúsenosť, ale ľudia v mojom okolí mi ukázali, že to tak vôbec nemusí byť. Pohľad na šťastne zamilovaný pár pozmenil môj názor.

Do (už aj tak plného) zoznamu hrozieb striehnucich na internete, by som rada pridala ďalšiu. Hrozí, že tam „stretnete" človeka, ktorý pozitívnym spôsobom ovplyvní váš život alebo ho dokonca od základov zmení. V niektorých prípadoch tiež riskujete vznik kamarátstva. Samozrejme, netreba všetkému slepo veriť, veta „Dôveruj, ale preveruj." je stále aktuálna. Avšak ten, kto tvrdí, že na internete nie je možné nájsť slušných a poctivých ľudí, možno len nevie, kde hľadať.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?