Vraj už nie je moderné umrieť na starobu

Autor: Lenka Pitoňáková | 27.10.2012 o 12:50 | Karma článku: 7,36 | Prečítané:  1029x

Na otázku "Prečo ľudia fajčia?" už dlho hľadám odpoveď. Na jednej strane vravia, že nemajú dosť peňazí, no vždy im ešte ostane na krabičku cigariet. Nevidím zmysel v míňaní peňazí na niečo, čo ničí zdravie, spôsobuje závislosť, či zasmradí celú miestnosť a tiež všetko, čo máte na sebe. Zatiaľ som na tejto činnosti nenašla jediné pozitívum. Je to však len laický názor - nikdy som nemala potrebu sama si to vyskúšať. Rozhodla som sa teda opýtať ľudí, ktorí predsa len majú s fajčením isté skúsenosti.

Bol to len malý prieskum, ktorý sa prieskumom možno ani nazvať nedá - zrejme ma viedla obyčajná zvedavosť. Táto obyčajná zvedavosť ma priviedla až k zisteniu, že ľudia namiesto „skutočnej odpovede" často použijú len jednu z fráz, ktoré pochytili od iných.

Otázka bola ľahká ... Prečo fajčíš? Dostala som rôzne odpovede od rôznych ľudí - nič nezvyčajné. Jedno však mali tieto odpovede spoločné. Maličkosť ukrytú medzi slovami. Iróniu. Niektorá z odpovedí znela: „Na niečo umrieť musím." V podobnom duchu sa nieslo viacero odpovedí (zahŕňali nepriaznivé vplyvy rôzneho druhu),  no jedna veta mi veľmi jasne ostala v pamäti „Už nie je moderné umrieť na starobu."

Každý, koho som sa opýtala, na moju otázku odpovedal. Mám však pocit, že ju nik nebral vážne. Nik sa nezamyslel, prečo sa vlastne pýtam. Ani raz som nepočula odpoveď ako „Upokojuje ma to." „Teší ma to." Prípadne „Snažím sa s tým prestať."

Nechcem týchto ľudí odsudzovať, ani nič také, len som sa chcela podeliť so svojim zistením a tiež trochu poukázať na iróniu doby. Takmer všetky odpovede sa ironicky odvolávali na smrť. No jasné, veď aj na obale sa píše, že fajčenie môže zabíjať. Rovnako ako boli absurdné niektoré odpovede, príde mi absurdné kupovať si tú svoju smrť za toľké peniaze.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kiska, Kaliňák či Matovič. Ako reagujú politici na návrh na rozpustenie ĽSNS

Smer pripomína Adolfa Hitlera, Most-híd hovorí o logickom kroku.

KOMENTÁRE

Porážkou Islamského štátu teror v Európe nezmizne

Radikálni bojovníci prehrávajú a vracajú sa do svojich domov v Európe.


Už ste čítali?