Ako sa život stará, aby sme nemali preplnený adresár ...

Autor: Lenka Pitoňáková | 11.10.2012 o 14:16 | Karma článku: 6,53 | Prečítané:  850x

Kde bolo, tam bolo ... Takto alebo aj úplne inak by sa mohol začať príbeh dvoch malých dievčatiek, na veci by to nič nemenilo. V príbehu by sa písalo o jednej ulici, jednej triede, jednej lavici, o množstve spoločných zážitkov, spoločnom smiechu a slzách. V skratke - príbeh by hovoril o jednom neobyčajne cennom priateľstve.

Doba pokročila, prišli nové možnosti. Vymysleli sa nové slová pre pomenovanie týchto možností a naopak mnoho starých slov stratilo význam, prestali sa používať. Dnešná doba dostala už dávno pomenovanie uponáhľaná či rýchla. Na jednej strane sa rýchlejšie dostaneme k informáciám, rýchlejšie sa skontaktujeme s ľuďmi, rýchlejšie sa cestuje aj varí.

Na druhej strane, aj veci, ktoré by mali trvať večne sa akosi uponahľali. Manželstvá sa ešte stále uzatvárajú "až kým nás smrť nerozdelí" a predsa často trvajú len pár rokov. Takto sa z večnosti stalo obyčajných pár rokov. Okrem uponáhľanej a rýchlej by som teda túto dobu nazvala aj "Doba krátkodobých vzťahov".

Niekto začal tvrdiť, že život je krátky a tak sme sa rozhodli nebyť trpezliví s ľuďmi a namiesto toho, aby sme strávili istý čas budovaním dôvery a priateľstva. Radšej sa rozhodneme pre krátkodobé povrchné vzťahy. Pravda, nie všetky priateľstvá sú tzv. osudové a samozrejme nie všetky zaručene vydržia celé roky - ľudia sú rôzni. Ale mali by sme pamätať na to, že aj také existujú a hľadať ich vo svete.

Až si kúpite nový adresár, zamyslite sa pri prepisovaní mien a telefónnych čísel. Nie len nad tými ľuďmi, ktorých ste sa rozhodli zo zoznamu z istých príčin vyškrtnúť, ale hlavne nad tými, ktorí s vami už dlhšie kráčajú životom. Ľudia. ktorých prepíšete do nového adresára a potom po rokoch do ďalšieho a ďalšieho, lebo práve tí sú dôležití.

Vtedy malé dievčatká, dnes dospelé slečny. Veľa sa toho zmenilo, toto priateľstvo nie. Zažili spoločné chvíle, ale aj chvíle, keď ich delil oceán - a nebola to metafora. Trochu príbeh a trochu vyznanie. Ďakujem za to, že tu je osoba, ktorá nielen hovorí a pýta sa, ale aj skutočne počúva - skutočná priateľka.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?