Prečo je vo svete stále menej džentlmenov?

Autor: Lenka Pitoňáková | 8.9.2012 o 14:10 | (upravené 8.9.2012 o 14:16) Karma článku: 9,76 | Prečítané:  791x

Určite sa vám už stalo, že ste v niektorom zo zábavných podnikov zazreli mladú dámu, ktorá bola očividne pod vplyvom alkoholu. Možno sa jej najprv len plietol jazyk, potom bola trošku viac prítulná, no nakoniec to skončilo tým, že sa neudržala na nohách alebo jej prišlo zle a niekto ju musel urýchlene odprevadiť domov. Akokoľvek sa na to pozriem, nemohol to byť príjemný pohľad. Niekto to možno berie ako prirodzenú súčasť doby, ja by som to „prirodzenou súčasťou“ určite nenazvala.

 

Roky prebieha snaha žien o vybojovanie rovnakých práv ako majú muži. Na jednej strane veľmi záslužná činnosť. Som žena a určite by sa mi nepáčilo, ak by som musela na všetko mať súhlas muža (či už otca, brata alebo manžela). Súhlasím s tým, že všetci sme ľudia a mali by sme mať rovnaké práva. Na druhej strane mám občas pocit, že v určitých špecifických oblastiach života túto myšlienku zrovnoprávnenia ženieme do extrémov.

Hneď v úvode som je jeden z príkladov, ako veľmi sa ženy chcú podobať mužom. Chcú ukázať, že sa im dokážu vyrovnať aj v natoľko nepodstatnej veci ako pitie alkoholu. Zbytočne. Často tým dokonca prinesú viac škody ako úžitku. Touto myšlienkou si idem aj do vlastných radov, ale určite nechcem nikoho uraziť. Len sa nad tým, prosím, zamyslite.

Najmä starší ľudia spomínajú na časy, keď mladé slečny boli dámami a mladí muži džentlmenmi. Neviem ako vy, ale ja si pri slove dáma určite nepredstavím slečnu, ktoré spí na stole kdesi v krčme, lebo to prehnala s alkoholom. Nepredstavím si ani sporo odetú slečnu vlniacu sa na tanečnom parkete, kde už na prvý pohľad zvádza všetkých mužov. Tak isto by sa dámou nemala nazývať slečna, ktorá niekomu hlučne a vulgárne odpovedá aj na najbežnejšiu otázku.

Mnoho dievčat to v dnešnej dobre robí. Asi to neviem správne nazvať či opísať, lebo nikdy som nemala pocit, že sa potrebujem takým spôsobom predvádzať. Nemám pocit, že sa musím opiť, aby som sa dokázala baviť alebo aby som zvádzala mužov. Ak sa chcú zoznámiť, nech sami prídu. Možno sa vám môj názor bude zdať zastaralý alebo čosi také, no budem si za ním stáť. Tento trend dnešnej doby sa mi vôbec nepáči, lebo čím viac napreduje, tým menej skutočných dám sa vo svete nachádza. Nesťažujme sa teda ani na to, že muži prestávajú byť džentlmenmi. Ak nemajú dámu, ktorej môžu dvoriť či dobýjať jej srdce, načo by mali plytvať svojim (či už väčším alebo menším ) šarmom?

Nechcem viniť jednu ani druhú stranu, všetci na tom máme svoj podiel, či už ide o správanie, dokazovanie si niečoho, či len sklamanie zo sveta a následné prehodnotenie postoja. Nemali by sme dovoliť, aby sa úplne zabudlo na staré časy. Nemali by sme zahodiť „návod“ na tento rokmi overený spôsob života, mal predsa isté čaro.

Snažíme sa vyrovnať mužom, no často zabúdame, že nemusíme byť vo všetkom ako oni. Veď ani oni sa vo všetkom nemôžu vyrovnať nám, lebo by to nebolo prirodzené. Verím tomu, že bežný muž po svojom boku nechce ženu, ktorá pije, nadáva a to dokonca ešte viac ako on sám. Aj keď si budeme v právach rovnocenní, nemusíme za každú cenu zotierať prirodzené rozdiely, s ktorými sme sa narodili. Nezachádzajme do extrému a nestrácajme ďalšie dámy a džentlmenov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?