Nečakajme na Zmenu, sami robme veci inak

Autor: Lenka Pitoňáková | 17.9.2012 o 16:06 | Karma článku: 11,54 | Prečítané:  559x

Budík zvoní v rovnakom čase ako včera, rovnaké raňajky, rovnaký spoj do práce, rovnako nervózny šofér, káva s tou istou kolegyňou, rovnaká stanica v rádiu, rovnaké pesničky, rovnaké menu v reštaurácii, rovnaká kopa papierov na stole, rovnaký spoj domov, nákup v rovnakom obchode a večer v televízii ďalší diel toho istého seriálu, ktorý už zapnete len zo zvyku a aj tak počas reklamy zaspíte ...  Čakať na zmenu bez pohnutia prsta je ako kupovať roky ryžu a čakať, že sa z nej raz podarí uvariť gulaš.

Zažíva to veľa ľudí bez ohľadu na pohlavie, vek, či číslo topánok. Jedného dňa nastane stereotyp. Dni strácajú svoju jedinečnosť a sú jeden ako druhý. Sú to chvíle, keď "by to chcelo zmenu". Uvažujeme o nej deň čo deň, stále viac. Čakáme, že už zajtra možno príde a obráti náš život k lepšiemu.

Čo by však na to čakanie povedala Zmena? Ja na jej mieste - zrejme by som neprišla. Dôvod je jednoduchý, uprostred každodenného preplneného programu dotyčnej osoby by už pre zmenu nebolo miesto. Ak niekto deň čo deň robí to isté, zmena si môže povedať, že tento človek je asi spokojný so svojim životom. Kto zmenu nevyhľadáva, ani zmena nemá potrebu hľadať jeho.

Treba si uvedomiť, že aj sami dokážeme veci meniť. Čo tak nastaviť si budík o polhodinku skôr? Namiesto preplneného autobusu s nervóznym šoférom vás preberie ranná prechádzka či jazda na bicykli. Prečo na kávu nepozvať aj druhú kolegyňu? Možno zistíte, že máte veľa spoločného a možno vám odporúči reštauráciu, kde varia lepšie ako v tej, kam ste chodili na obed doteraz.

Cestou domov z práce si na nákup možno vyberiete supermarket, kam zvyčajne nechodíte a prekvapia vás zľavy na oblečenie. Domov možno odídete s novými nohavicami. Aká maličkosť, a predsa dokáže zmeniť deň. Zistíte, že netreba čakať na zmenu, treba jej ísť v ústrety. V texte sa nachádza niekoľkokrát "možno". Je totiž na vás, či to vezmete ako radu, alebo len ako ďalší článok.

Budem rada, ak sa rozhodnete zažiť aspoň jeden takýto deň ("plný zmeny"). Alebo ak práve neviete, čo s dnešným večerom, vezmite niekoho, koho máte radi a sledujte západ slnka. Je to určite romantickejšie ako akýkoľvek romantický film, ktorý práve vysielajú v televízii. Ako sa vraví "lepšie raz zažiť ako 100x počuť". Presne tak, nepočúvajte o zmene, skúste ju sami zažiť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?