Kto chce kam, verní kamaráti pomôžu mu tam ...

Autor: Lenka Pitoňáková | 19.8.2013 o 15:16 | (upravené 19.8.2013 o 18:31) Karma článku: 4,64 | Prečítané:  554x

Signalizácia blikajúca na červeno a padajúce závory prezrádzali, že cez priecestie bude čoskoro prechádzať vlak. Vodiči aj chodci bez váhania zastali. Všetci sme dosť dlho čakali, len ten vlak akosi nechodil. Dokonca ani len v diaľke sme žiaden vlak nevideli. Išlo o prehľadné priecestie a bolo viac ako lákavé cez koľajnice len tak prebehnúť. Nik z nás to však neurobil. Či už pod hrozbou pokuty alebo preto „že sa to nemá“. Len vozíčkar čakajúci na opačnej strane priecestia mal na to trochu iný názor.

Vtedy sa ukázalo, že mať verných kamarátov je na nezaplatenie. Stačilo povedať a kamaráti, ktorí toho pána sprevádzali, mu bez váhania pomohli obísť drevenú závoru a pretlačiť vozík cez koľajnice. Videla som už veľa odvážlivcov, ale tento pán na vozíčku ich všetkých prekonal. Ostatní čakajúci tiež neverili vlastným očiam, ale koho by zaujímali pohľady cudzích ľudí, keď má pri sebe takých dobrých a ochotných kamarátov.

Stihli to práve včas, za moment konečne dorazil vlak.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Dva návody, ako uspieť s novou politickou stranou

Zdá sa, že slovenský volič si bude musieť ešte nejaký čas vystačiť s dnešnou ponukou. Ibaže by Babiš založil pobočku ANO v Bratislave

TECH

Život na Marse možno objavili už pred 40 rokmi, NASA to vtedy poprela

Vedci boli donedávna presvedčení, že výskum v 70-tych rokoch nepreukázal mikroorganizmy na Marse. Mohli sa mýliť.


Už ste čítali?