Aj počítačový systém si žiada jarné upratovanie

Autor: Lenka Pitoňáková | 10.4.2013 o 16:17 | Karma článku: 6,62 | Prečítané:  696x

Nič nepoteší viac, ako keď vás ráno zobudí telefonát od mobilného operátora. Pani v telefóne sa vám pokúša vysvetliť, aké veľké výhody budete mať, ak si k nim prenesiete svoje číslo. Možno vám v prvej chvíli nie je jasné, čo od vás chcú, keďže ste už viac ako rok ich zákazníkom. Možno sa vám to celé vlastne iba sníva, alebo (čo je pravdepodobnejšie) má váš operátor poriadny bordel v systéme.

Iná situácia, tentoraz na pondelkovej prednáške, potvrdila, že nielen mobilný operátor, ale aj vysoká škola má niekde vo svojom elektronickom systéme chybu. Nie je predsa možné, aby učiteľka počas čítania „prezenčky“ každý pondelok hľadala žiačku, ktorá ani nenastúpila do letného semestra a štúdium dávno ukončila. (pozdravujem Táňu )

Investujeme do počítačových systémov, ktoré často namiesto pomoci prinesú ešte viac chaosu. Naivne veríme v ich bezchybnosť a ukladáme do databáz čoraz viac informácií. Ak by však počítačové systémy pracovali tak bezchybne, ako mnohí ľudia veria, nebolo by možné, aby operátor ani netušil, že ste jeho dlhoročným zákazníkom. Alebo aby učiteľka už pol semestra odkazovala žiačke, ktorá na škole dávno neštuduje, že ak sa nezúčastní prednášok, bude mať problém pri skúške.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát chce rozbehnúť elektromobilitu. Dá vám 5000 eur na auto

Úspešnosť dotácie je otázna.

KOMENTÁRE

Prečo sa chce Bednár zhovädiť ako propagandista premiéra

Tomáš je z iného sveta, jemu sa dá rozumieť.


Už ste čítali?