Ako si správne pohadzovať občana

Autor: Lenka Pitoňáková | 13.2.2013 o 21:20 | (upravené 13.2.2013 o 21:43) Karma článku: 14,12 | Prečítané:  602x

Ranná cesta k lekárovi dá vyše 70-ročnej panej poriadne zabrať. Ak prehliadneme brodenie sa snehom k autobusu, cestu ukončí neochota šoféra. Starší človek má problém po strmých schodíkoch vystúpiť z autobusu v lete, nie to ešte v zime, keď tam čaká po kolená vysoký závej. Niekoľko ľudí šoféra požiadalo, aby ich pustil cez predné dvere, kde bol pomerne čistý chodník. Jeho reakcia bola odmietnutie s odôvodnením „sťažujte sa na mestskom úrade". Vec vybavená, nikoho nezaujíma, koľko ľudí si pri pošmyknutí zlomí nohu.

Jeden boj ste prehrali, ale vojna ešte neskončila. S nádejou sa obrátite na mestský úrad, kde vás slečna pri telefóne presmeruje na vedenie MHD. Samozrejme, ani MHD nemá s odpratávaním snehu zo zastávky nič dočinenia, presmerujú vás na firmu, ktorá v meste upratuje. Pohadzovanie si občana medzi inštitúciami je už takmer národným športom, tak sa to ešte párkrát zopakujú.

Nakoniec sa aj nájde niekto, kto je s vami v niečom ochotný súhlasiť, no reakcia je stále zarážajúca. „Pani, sme v 21. storočí, kto dnes odhadzuje sneh ručne?" Tak vám síce prikývnu, že „Máte pravdu, malo by byť v záujme mesta, aby ľudia používali hromadnú dopravu.", ale vaša sťažnosť sa zrejme vyrieši, až keď sa sneh sám definitívne rozpustí. Je totiž dôležité, aby ste za cestu autobusom riadne zaplatili, ale je už len na vás ako si poradíte po vystúpení, keď stojíte po kolená v snehu. Hlavne starším ľuďom teda želám veľa šťastia pri prekonavaní snehu na zastávkach.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Všade sú míny, dávajte pozor, kam šliapete. Oslobodzovanie Mosulu potrvá

Islamský štát nemá veľkú šancu ubrániť svoje najväčšie mesto. Zároveň nemá kam ujsť a civilistov berie ako rukojemníkov.

EKONOMIKA

Rumuni aj Bulhari sú na tom s dôchodkami lepšie ako Slováci

Oveľa lepšie vyhliadky má Česko, Poľsko, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko.

KOMENTÁRE

Dráždenie čínskeho draka

Donald Trump si už stihol pohnevať Peking. Zrejme to nebolo nedorozumenie.


Už ste čítali?