Ako sa život stará, aby sme nemali preplnený adresár ...

Autor: Lenka Pitoňáková | 11.10.2012 o 14:16 | Karma článku: 6,53 | Prečítané:  840x

Kde bolo, tam bolo ... Takto alebo aj úplne inak by sa mohol začať príbeh dvoch malých dievčatiek, na veci by to nič nemenilo. V príbehu by sa písalo o jednej ulici, jednej triede, jednej lavici, o množstve spoločných zážitkov, spoločnom smiechu a slzách. V skratke - príbeh by hovoril o jednom neobyčajne cennom priateľstve.

Doba pokročila, prišli nové možnosti. Vymysleli sa nové slová pre pomenovanie týchto možností a naopak mnoho starých slov stratilo význam, prestali sa používať. Dnešná doba dostala už dávno pomenovanie uponáhľaná či rýchla. Na jednej strane sa rýchlejšie dostaneme k informáciám, rýchlejšie sa skontaktujeme s ľuďmi, rýchlejšie sa cestuje aj varí.

Na druhej strane, aj veci, ktoré by mali trvať večne sa akosi uponahľali. Manželstvá sa ešte stále uzatvárajú "až kým nás smrť nerozdelí" a predsa často trvajú len pár rokov. Takto sa z večnosti stalo obyčajných pár rokov. Okrem uponáhľanej a rýchlej by som teda túto dobu nazvala aj "Doba krátkodobých vzťahov".

Niekto začal tvrdiť, že život je krátky a tak sme sa rozhodli nebyť trpezliví s ľuďmi a namiesto toho, aby sme strávili istý čas budovaním dôvery a priateľstva. Radšej sa rozhodneme pre krátkodobé povrchné vzťahy. Pravda, nie všetky priateľstvá sú tzv. osudové a samozrejme nie všetky zaručene vydržia celé roky - ľudia sú rôzni. Ale mali by sme pamätať na to, že aj také existujú a hľadať ich vo svete.

Až si kúpite nový adresár, zamyslite sa pri prepisovaní mien a telefónnych čísel. Nie len nad tými ľuďmi, ktorých ste sa rozhodli zo zoznamu z istých príčin vyškrtnúť, ale hlavne nad tými, ktorí s vami už dlhšie kráčajú životom. Ľudia. ktorých prepíšete do nového adresára a potom po rokoch do ďalšieho a ďalšieho, lebo práve tí sú dôležití.

Vtedy malé dievčatká, dnes dospelé slečny. Veľa sa toho zmenilo, toto priateľstvo nie. Zažili spoločné chvíle, ale aj chvíle, keď ich delil oceán - a nebola to metafora. Trochu príbeh a trochu vyznanie. Ďakujem za to, že tu je osoba, ktorá nielen hovorí a pýta sa, ale aj skutočne počúva - skutočná priateľka.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát chce rozbehnúť elektromobilitu. Dá vám 5000 eur na auto

Úspešnosť dotácie je dnes otázna. V Nemecku sa skončila fiaskom.

KULTÚRA

Krv na kancelárskom papieri. Slovenské krimiseriály sú mimo

Dôvody, prečo sa na naše krimi nedá pozerať.

TV

Fico zabáva ľud vtipmi ako Mečiar

Premiér na mítingoch s voličmi rád rozpráva jednoduché vtipy.


Už ste čítali?